Listeleri Karşılaştır

Estetik ve Fonksiyonel: İki Katlı Prefabrik Ev

Estetik ve Fonksiyonel: İki Katlı Prefabrik Ev

Modern çağın etkisiyle kalabalıklaşan şehir yaşantısı, daha fazla nüfusu kaldırabilmek için ev sayılarını arttırırken, evler için ayrılan alanı azaltmaktadır. Bu nedenle bir ailenin tüm bireylerini rahat ettirecek konfora sahip betonarme bir eve sahip olması zorlaşmakta, kendilerine uygun büyüklükteki evde yaşamaları da maliyet açısından çok yüksek rakamlara ulaşmaktadır.

İki katlı prefabrik evlerin sahip olduğu mimari yapı açısından büyüklük, oda sayısının fazla olması, bahçe ve teras gibi evin kapılarını doğaya açan alanlar yaratması gibi özellikler, düşük maliyet avantajıyla birleşince aileler için oldukça uygun bir fırsat yaratmaktadır. Kaliteli malzemelerle bir araya getirilerek tasarlanan iki katlı prefabrik ev, deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklı yapısı nedeniyle aileler için güven veren bir tercih olmaktadır. Aynı zamanda ihtiyaç duyulan, ailedeki her bir bireyin rahatlığını sağlayacak yeterli alana sahip betonarme bir eve göre aynı koşulları sağlayıp, oldukça düşük maliyete sahip olması da avantaj sağlayarak tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Hayal ettiğiniz yaşam alanı için size fikir oluşturacak ev modelleri arasında fark yaratan özelliklere sahip iki katlı prefabrik ev seçenekleri hakkında hazırladığımız içeriğimize birlikte göz atalım:

Dayanıklılığıyla Güven Veren Ev Atmosferi: İki Katlı Prefabrik Ev

Yaşam alanlarımızı seçerken öncelikli olarak dikkat ettiğimiz özelliklerin başında, kullanılan malzemelerin kalitesi, dayanıklı bir yapıya sahip olması, risklere karşı güvenli bir ortam olmaya müsaitliği gelmektedir.

İki katlı prefabrik evler, şık ve estetik dış cephe görünümlerinin yanı sıra, sağlamlığıyla dikkat çeken çelik maddesinden üretildiği ve dayanıklı kurulum yöntemine sahip olduğu için betonarme binalara göre çok daha güven veren yapılar olmaktadır. Bu nedenle kullanışlı yapıdan uzaklaşılan şehir mimarisini tercih etmekten yana olmayan aileler için hem konforlu hem de oldukça sağlam yapısıyla avantajlı bir seçenek oluşturmaktadır. 50 yıl gibi uzun süre kullanıma uygun dayanıklı İki katlı prefabrik ev, üretiminde kullanılan malzemelerin güçlü yapısı nedeniyle, evin detaylarında sorun yaşanma payını oldukça düşürmektedir. Ayrıca sürekli oluşabilecek bakım maliyetine gerek duyulan bir inşa yapısı bulunmamasıyla birlikte, ev için ayrılan bakım maliyetleri oldukça düşük oranlardadır.

Fonksiyonel Özelliklerle Hızlı Kuruluma Sahip: Dubleks Prefabrik Ev

Size özel arazinizde konumlandıracağınız iki katlı prefabrik ev, mimari planı hayal ettiğiniz gibi önceden belirleme ve tasarımına kendi istek ve yorumunuzu katabilme imkanı sunmaktadır. 90 m² gibi ortalama bir alanı iki katlı bir yapıda kullanabileceğiniz gibi 150 m² gibi daha geniş alana sahip konforunuzu arttıracak özelliklerle donatılmış bir dubleks prefabrik ev de tercih edebilirsiniz.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda kurulumundan önce belirleyeceğiniz alan büyüklüğü, ev sahibi olmanız için gerekli net maliyeti bilmenizi kesinleştirerek, bütçenin uygunluğunu değerlendirmeniz için de avantaj sağlamaktadır. Ayrıca hızlı kurulum özelliğiyle ön plana çıkan prefabrik evler; inşaat temeline ve sürecine ihtiyaç duymadığı için diğer yapılarda olduğu gibi 1 yılı aşkın bir süre beklemenizi gerektirmemektedir. Ortalama 3 ya da 4 günde kurulumu sağlanan iki katlı prefabrik ev, 1 hafta gibi kısa bir sürede de evin son halini almasını gerektiren montaj ve tesisat işlemlerinin tamamlanmasıyla kullanılabilir duruma gelmektedir.

Estetik Yapısı ve Çarpıcı Mimarisiyle Hayal Ettiğiniz Tasarıma Sahip: İki Katlı Prefabrik Ev

Yüksek binaların bunaltıcı atmosferinden uzak, bireysel alanınızı yaratabileceğiniz, size özel bir bahçe ya da terasınızın olacağı, daha konforlu bir yaşam alanını estetik mimari yapısıyla sunan iki katlı prefabrik ev, hayal ettiğiniz tasarımı yaratmanıza olanak sağlıyor.Birbirinden farklı tasarımlara sahip iki katlı prefabrik ev modellerine web sitemizden bakarak hayal ettiğiniz ev için fikir alabilirsiniz.

Nasıl bir evde yaşamak istediğimizi seçerken maliyetin çok fazla ön planda olması nedeniyle dış görünümü ve iç özelliklerinde pek fazla müdahale edemediğimiz şehir mimarisi olan apartmanların aksine çok uygun bütçeye sahip iki katlı prefabrik ev seçeneği, hayallerimizdeki evin tasarlanmasını mümkün hale getiriyor. Çatıda kullanılacak malzeme çeşidini, bahçe düzenini, bina rengini, nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiğini sizin tercihinize sunuyor. Betonarme evlerde olduğu gibi kötü işçilik, yanlış uygulama gibi hata oluşturabilecek yapıya sahip olmayan, kullanılan malzemelerin fabrikalarda tasarlandığı prefabrik evler, hayalinizdeki yaşam alanını kusursuzca sunuyor.

İlgili Mesajlar

Prefabrik Ev Modelleri İç Görünümü Neye Benziyor?

Ülkemizde deprem bölgelerinde kullanımıyla aşina olmaya başladığımız prefabrik ev...

okumaya devam et

Hem Konforlu Hem Ucuz: Prefabrik Villa

Geniş iç mimari planlamaları ve konforlu yaşam alanı sunmaları ile öne çıkan villa tipi...

okumaya devam et

Çok Tercih Edilen Prefabrik Evlerin Fiyatları ve Modelleri

Yaşam alanları için tercihlerin değiştiği ve seçeneklerin gittikçe arttığı günümüzde,...

okumaya devam et

Tartışmaya Katıl