Listeleri Karşılaştır

Prefabrik Ev Çeşitleri 2018

Prefabrik Ev Çeşitleri 2018

Prefabrik evler kullanış ve genişlik bakımından pek çok farklı çeşitten oluşmaktadır.  Genlik bakımından incelenen tek katlı prefabrik ev çeşitleri 40 metre kareden 200 metre kareye kadar farklı birçok çeşitten oluşmaktadır.  Bu çeşitlilik açısından oluşturulan standart metre kareler yanında daha pek çok farklı metre kareler de bulunmaktadır.  Standart bir ev için yapılan planlamalar yanında prefabrik evler için kişisel genişlik bakımından da farklı ev çeşitleri bulunmaktadır. Tek katlı evler yanında çift katlı evler bakımından da evlerin özellikleri farklılık göstermektedir. Dubleks evler ya da çift kat olarak tasarlanan evler genişlik bakımından olduğu kadar genişlik ve kullanış bakımından da son derece farklıdır.

Ev yapısı bakımından genişlik yanında prefabrik evlerde oda sayısı ve kullanımı da farklılık göstermektedir.  100 metre kare olarak tasarlanmış bir ev için bazen 2 attı 1 şeklinde oluşan oda tasarımı bazen kişisel istek üzerine   3 artı 1 yapıya dahi sahip olmaktadır.  3 artı bir ya da 2 artı bir odaların düzeni de çift katlı prefabrik ev çeşitleri bakımından farklılık göstermektedir.  Bu farklılık bakımından prefabrik evler herkese kullanış kolaylığı sağlayarak daha fazla tercih edilen yapılardan oluşmaktadır.  Bu bakımdan prefabrik ev kullanımı ve yapımı son zamanlarda ülkemizde daha fazla artan yapılar arasında yer almaktadır.  Avrupa için yıllardan bu yana kullanımı sağlanan prefabrik ev yapıları günümüzde herkes için farklı yönden çekici görmektedir. Dış estetiği ile farklı bir görüntü çizen prefabrik evler iç dizaynı ya da genişliği ile de çeşitlilik oluşturmaktadır.

Prefabrik ev çeşitleri ev için kullanılan yapı malzemeleri bakımından da farklılık göstermektedir.  Prefabrik ev çeşitleri bakımından incelenen yapı özelliklerinde prefabrik evlerin standart yapıları yanında çelik malzeme ile yapılan evleri de karşımıza çıkmaktadır. Aynı şekilde prefabrik evler için diğer bir alternatif ise ahşap prefabrik ev çeşitleridir.  Bu yapılar ile sağlanan özellikler bakımından prefabrik evler günümüzde birçok farklı yapı ve kullanışı ile dikkat çekmektedir.  Prefabrik ev yapıları bu sayede çeşitleri ile farklı tarzdan pek çok kişiye hitap eden bir yapıdır.

Bize 0216 494 49 49 ‘dan ulaşabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Son Dönemlerin Modern Mimarisi: Tasarım Prefabrik Evler

Günümüzde prefabrik yapıların yaşam alanı olarak oldukça fazla tercih edilmesiyle birlikte,...

okumaya devam et

Kullanışlı Bir Prefabrik Ev İçi Tasarımı Nasıl Olmalı

Yaşam alanlarına pratik ve kullanışlı özellikleri ile yeni bir tasarım anlayışı...

okumaya devam et

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar

Pratik özellikleri ile hızlı bir şekilde yeni yaşam alanları yaratma fırsatı sunan...

okumaya devam et

Tartışmaya Katıl