Listeleri Karşılaştır

Prefabrik Evlerin İçi Nasıldır?

Prefabrik Evlerin İçi Nasıldır?

Dış görünüşündeki estetik dokunuşlarla prefabrik evler insanların ilgilisini çekebilmektedir. Özellikle de villa tarzındaki gösterişli görünümleri olan ev sahibi olmak isteyen kişileri kendisine çekmektedir. Ancak prefabrik evlerin içi dendiğinde insanların kafasına takılan ilk sorulardan biri de acaba normal evlerle aynı mıdır? Sorusudur. Bu sorunun cevabı ise şaşırabilirsiniz ama evet olacaktır.

Alçıpan yapılmış hali ; 

Peki, prefabrik evlerin içi nasıldır? Betonarme ile prefabrik evler arasında iç görünüm açısından hiçbir fark yoktur. Prefabrik evlerin içi betonarme binalarla aynı görünüme kavuşabilmektedir. Öncelikle arzu ettiğiniz prefabrik ev içerisinde bulunan oda sayısı konusunda karara varılması ayrıca bu odaların metrekare oranlarının belirlenmesi de iç mekânda dekorasyonu etkileyen faktörlerdendir. Bu dekorasyon sizin tasarım ve hayal gücünüzle sınırlıdır. Prefabrik evlerin duvarları tüm dekorasyon ürünlerine, niş uygulamalarına ve zemin uygulamalarına olanak tanımaktadır. Dubleks ve tek katlı prefabrik evlerde fark olmaksızın bu uygulamalar yapılabilmektedir. Hatta prefabrik evler iç görünüm açısından betonarme evlere göre çok daha estetik ve esnek dekore edilebilen yapılardır. Tek fark merdivenler, camlar ve yükseltilerde oluşmaktadır. Evlerde yapılan mutfak, banyo, zemin vb. tüm iç projeler ve ekstra hizmetlerin prefabrik evlerin net fiyatlarına dâhil olmadığı da unutulmaması gereken bir noktadır.

Alçıpan yapılmamış hali ; 

Pek çok kişi yaşam alanını oluşturan evlerinin iç dekorasyonuna az da olsa önem vermektedir. İç dekorasyonun bireyin isteklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir şekilde dekore edilebilmesi bireyleri mutlu etmektedir. Prefabrik evlerin içi nasıldır? Şeklinde sorulan soruya yukarıda da belirtildiği gibi betonarme evlerden farkı veya eksikliği olmadığı şeklindedir. Çift Katlı Prefabrik evlerin modüler ve istenildiğinde değişebilen yapıya sahip olmasından ötürü prefabrik evlerin içerisinde değişiklik yaparak kullanışlı alanlar yaratılabilmektedir. Prefabrik evlerin duvarları binanın prefabrik olduğunu unutturacak şekilde tıpkı betonarme binalarda olduğu gibi bir yapıya sahip olup, iki farklı ev tipi arasında fark bulunmamaktadır. Prefabrik evlerin dış görünüşündeki estetik yapının sağlanabilirliği gibi iç görünüşünde de estetiklik yaratılabilmektedir. Ayrıca dekorasyonda mekân genişliği önemli bir unsur durumundadır. Prefabrik evlerin içinde beton binaya oranla daha geniş bir alan bulunmaktadır.

Tüm fiyatlar için, Bize 0216 494 49 49 ‘dan ulaşabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Son Dönemlerin Modern Mimarisi: Tasarım Prefabrik Evler

Günümüzde prefabrik yapıların yaşam alanı olarak oldukça fazla tercih edilmesiyle birlikte,...

okumaya devam et

Kullanışlı Bir Prefabrik Ev İçi Tasarımı Nasıl Olmalı

Yaşam alanlarına pratik ve kullanışlı özellikleri ile yeni bir tasarım anlayışı...

okumaya devam et

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar

Pratik özellikleri ile hızlı bir şekilde yeni yaşam alanları yaratma fırsatı sunan...

okumaya devam et

Tartışmaya Katıl