Listeleri Karşılaştır

Prefabrik Evlerin İçi Nasıldır?

Prefabrik Evlerin İçi Nasıldır?

Şık ve kullanışlı bir ev her bireyin hayalidir. Bu noktada hayallerinizi inşa etmek için prefabrik bir ev alabilir şık ve güzel bir eve kısa bir süre içinde uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Bu noktada prefabrik evlerde merak edilen birçok konu ve birçok nokta bulunur. Bu yazımızda sizlere prefabrik evlerin içi nasıldır bundan bahsedeceğiz. Genel olarak bir prefabrik evin iç özelliklerini, oda sayılarını ve planlarını açıklayacağız. Evin için ile ilgili öğrenmek istediğiniz her ayrıntıyı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Prefabrik evlerin içi firmaya göre ve yapılan plana göre farklık göstermektedir. Bunun yanı sıra evin tek katlı bir prefabrik ev yahut çift katlı bir prefabrik ev olması ile de ev içinde ki plan ve düzen değişiklik gösterebilir. Bu yazımızda sizlere genel özellikleri ile bir prefabrik evin iç düzeni nasıldır bundan bahsedeceğiz.

Bir prefabrik evde iç düzen olarak mutfak banyo salon ve yatak odası planı bulunur. Ortalama olarak bir 60-70 metrekarelik iç düzen de ilk giriş veranda yer alır, bununla birlikte salon, yatak odası, mutfak ve tuvalet ile banyo birleşik şekilde bulunur. Evin genişliği ile bağlantılı olarak 2 adet yatak odası da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kiminde balkon kısımları da yer alır. Bu tek katlı prefabrik evlerde genel düzendir. Ev içinde kiminde tasarımlar farkı olabilirken kiminde bu şekil bir tasarım kullanılır. Ayrıca ev içinde ki döşemeler tam ise banyoda küvet, duşa kabin, musluklar, tuvalet, mutfak tezgahı yer alır. Bu noktada firma tüm ayrıntıları verir. Yer parkesi, tavan tasarımı, duvar kağıtları, prefabrik ev içi pratik dolaplar, mutfak dolapları yer almaktadır. Ancak bu noktada bazı evler boş teslim edilebilir. Tam olarak bu aşamada fiyat farkı çıkmaktadır. Tam tasarım evler boş evlere oranla daha yüksek ücretle satılmaktadır.

Eğer tercihiniz çift katlı prefabrik evlerden yana olacak ise bu noktada da ev içinde genellikle giriş olarak salon, mutfak ve banyo yer alıyor, üst kat ise odalara ayrılıyor.

Bize 0216 494 49 49 ‘dan ulaşabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Son Dönemlerin Modern Mimarisi: Tasarım Prefabrik Evler

Günümüzde prefabrik yapıların yaşam alanı olarak oldukça fazla tercih edilmesiyle birlikte,...

okumaya devam et

Kullanışlı Bir Prefabrik Ev İçi Tasarımı Nasıl Olmalı?

Yaşam alanlarına pratik ve kullanışlı özellikleri ile yeni bir tasarım anlayışı...

okumaya devam et

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır? Bilmeniz Gereken Tüm Detaylar

Pratik özellikleri ile hızlı bir şekilde yeni yaşam alanları yaratma fırsatı sunan...

okumaya devam et

Tartışmaya Katıl