Listeleri Karşılaştır

Tek Katlı Prefabrik Ev ile Kapılarınız Doğaya Açılsın

Tek Katlı Prefabrik Ev ile Kapılarınız Doğaya Açılsın

Şehir yaşamının mimari örneği olan apartman dairelerinde yaşamın daha sıkışık bir hal aldığı günümüzde, hepimizin ihtiyaç duyduğu doğayı hissederek yaşama isteği giderek artıyor. Modern yapılanmalara doğru yönelen yaşam alanı tercihlerinde, hayata kısa bir mola vererek nefes almamızı sağlayacak küçük bir balkon bulmak bile zor bulunan bir özellik olmaya başladı.

Tek katlı prefabrik ev seçeneği, tam bu noktada kendine özel müstakil bir ev hayal edenler için alternatif bir öneri olarak ihtiyaçlarımızı karşılayacak özellikleriyle talep görmektedir. Çok yüksek maliyetler gerektiren tek katlı müstakil bir betonarme evin sahip olduğu özelliklerden daha fazlasını sunan ve tasarıma dair birçok seçeneği de sizin zevkinize bırakan prefabrik ev, tüm bu avantajları çok daha düşük maliyetlerle sunmaktadır. Mimari tasarımını belirleme şansı sunan prefabrik ev projeleri ile dilediğiniz gibi balkon, teras ya da bahçe dizaynı yapılabilmektedir. Yoğunlaşan hayatlarımızda şehrin kalabalığından uzaklaşarak doğanın dinlendirici etkisini hissetmek isterken, tek katlı prefabrik ev, hayal ettiğimiz yaşam alanını yaratmamızı sağlıyor. Tek katlı evde daha konforlu bir hayat hayal ediyorsanız bu içeriğimiz size fikir oluşturabilir:

Bir Adımla Doğaya Kavuşacağınız: Tek Katlı Prefabrik Ev

Tek katlı evlerin estetik görünümünün ve size özel olmasının sağladığı konforun yanı sıra doğaya bir adım yakınlıkta olması, bitişik yüksek binaların bunaltıcılığından kaçmak isteyenler için en önemli tercih sebebi olmaktadır. Seçtiğiniz arazide belirli bir bölümü bahçe dizaynına ayırarak dilediğiniz gibi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tamamlayabilirsiniz.

Yüksek modern yapıların içimizi daraltan atmosferine karşılık yaşamayı tercih edeceğiniz bir arazide hayalinizdeki evi tasarlayabilme fırsatını sunan tek katlı prefabrik ev, yoğun ve kalabalık şehir alanlarının kaosundan uzaklaşarak doğayı daha yakından hissetmenizi sağlıyor. Bir adım uzaklıkta, kapılarınızın doğaya, bahçeye ve daha sakin bir atmosfere açıldığı tek katlı prefabrik yapılar, evinizi huzura taşımanız için fark yaratan bir avantaj oluşturuyor. Doğanın içerisinde huzurlu bir atmosferde yaşama fikriniz varsa web sitemizde bulunan sizlere ilham verecek tek katlı prefabrik ev tasarımlarımıza göz atabilirsiniz.

Kendi Enerjinizi Üretebileceğiniz Doğa Dostu Bir Ev

Modüler yapıda tasarlanan tek katlı prefabrik ev, çatısından evin planlamasına kadar birçok noktada sizin tercihinize göre dizayn edilebilmektedir. Yapımında kullanılan malzemelerin sağlamlığı, insan ve çevreye zarar vermeyen ürünlerle tasarlanması gibi özellikleri, betonarme binalara göre bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır.

Estetik bir görünüme sahip olan çatı yapılarını, sürdürülebilir enerji kaynaklarından olan güneş enerjisi üretiminde kullanarak işlevsel hale getirebilir, böylece kendi enerjinizi üretebilirsiniz. Size ait bir çatıya sahip olacağınız için güneş enerjisi panellerine çatınızda rahatlıkla yer vererek hem kendi ekonominizde tasarruf sağlayabilir hem de doğaya verilen zararı daha aza indirebilirsiniz. Kullanışlı ve tasarruflu özellikleri ile tek katlı prefabrik evler, işlevsel alanlar yaratarak ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı oluyor.

Düşük Maliyetle Maksimum Konforu Hissedin

Betonarme yapıların yüksek fiyatlar karşılığında küçük alanlar sunan ev seçeneklerine göre tek katlı prefabrik ev, sahip olduğu çeşitli büyüklükteki tasarımlara ve fark yaratan özelliklere çok daha uygun bütçeyle sahip olmanızı sağlıyor.

Tek katlı prefabrik konutlar, 40 m² gibi küçük aileler için ortalama büyüklükte ev seçeneğine sahip olduğu gibi 160  m² gibi büyük bir ailenin rahatlığını ve konforunu sağlayacak genişlikte bir alana sahip farklı seçenekler de sunmaktadır.  Betonarme bir apartman dairesinden çok daha konforlu ve ailenize özel bir alan yaratma imkanı sunan tek katlı prefabrik evler, maliyet açısından çok daha fazla bir bütçe ayırarak küçük metrekareye sahip bir daire yerine, ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte müstakil bir eve sahip olabilme şansı veriyor. Tasarım aşamasında ev planının sizin isteğiniz doğrultusunda belirlenebilmesi ve daha sonraki kullanım sürecinde de değişen ihtiyaçlarınıza göre ev planında farklılıklar yapılabilme imkanı sağlıyor.

Evinizi Hayal Ettiğiniz Konuma Kolaylıkla Taşıyın

Sahip olduğu modüler yapısıyla tek katlı prefabrik ev kurulumunda olduğu gibi taşınma sırasında da oldukça kolay ve zahmetsizce zeminden sökülerek dilediğiniz bir başka noktaya taşınabilmektedir. Şehir ya da semt gibi yer değişiklikleri hayatımızın bazı dönemlerinde yaşadığımız bir durum olabilmektedir.

Çoğu zaman taşınma fikri bile korkutucu gelirken evimizi ve düzenimizi çok uzak olmayan bir noktaya taşımak oldukça zor gelmektedir. Düzenimizi bozmak istemediğimiz için çoğu zaman memnun olmadığımız ama yaşamaya devam ettiğimiz çevremizi değiştirmek istemeyiz. Zahmetsiz bir şekilde zeminden sökülerek çok hızlı bir şekilde kurulum imkanı sağlayan ve taşınabilen tek katlı prefabrik ev, hayal ettiğiniz yere ya da bulunmak zorunda olduğunuz noktaya, kolaylıkla yerleşebilmeniz için avantajlı bir yapıya sahip. Pratikliği ve kullanışlılığıyla hayatınızı farklı bir noktaya taşıyacak prefabrik ev seçenekleri, daha güzel bir yaşam alanına sahip olmayı hayal etmekten öteye götürerek gerçeğe dönüştürüyor.

İlgili Mesajlar

Prefabrik Ev Modelleri İç Görünümü Neye Benziyor?

Ülkemizde deprem bölgelerinde kullanımıyla aşina olmaya başladığımız prefabrik ev...

okumaya devam et

Hem Konforlu Hem Ucuz: Prefabrik Villa

Geniş iç mimari planlamaları ve konforlu yaşam alanı sunmaları ile öne çıkan villa tipi...

okumaya devam et

Çok Tercih Edilen Prefabrik Evlerin Fiyatları ve Modelleri

Yaşam alanları için tercihlerin değiştiği ve seçeneklerin gittikçe arttığı günümüzde,...

okumaya devam et

Tartışmaya Katıl