lüks tasarım dubleks prefabrik ev

Her Bütçeye Uygun Prefabrik Ev Planları Örnekleri

Özel olarak tasarlanmış bir eve sahip olmak, güzel ve zarif mimari, tasarım ve dekor unsurlarını elde etmek, yani prefabrik bir evi tercih etmek için birçok neden var. Prefabrik evler, sadece kişisel tasarım gereksinimlerinizi karşılamakla kalmaz, geleneksel yapılardan da aslında daha dayanıklıdır.

Fabrikada iki aydan daha az bir sürede bir prefabrik ev inşa edilebilir. Bunun nedeni; otomasyon ve daha büyük bir ekip çalışmasıdır. İnşaat alanında ise montaj işlemleri birkaç günde biter. Birbirinden farklı alanlarda sayabileceğimiz pek çok faydasının yanında prefabrik evlerin en dikkat çekici özelliklerinden biri de fiyatlarıdır.

Uygun fiyat, muhtemelen bir prefabrik yapının en önemli avantajları arasındadır. Prefabrik evler, sizin kişisel tasarımlarınızın çok çok yüksek bütçeli değilse, geleneksel olanlardan daha uygun fiyattadır. Biz de inşaat alanında önemli bir alternatif haline gelen ve her bütçeyi uygun prefabrik ev planları örnekleri derlemesi yaptık! İşte sizin için ayrıntılar!

Tek Katlı Prefabrik Ev Planları Örnekleri

İlk önce daha minimal prefabrik ev planları örnekleri ile ilerleyelim. Tek katlı prefabrik yapılar gerçekten de minimal ve sadeliği sevenler için oldukça uygun yapılar.

Konforu, her şeyin elinin altında olması ile arayan kullanıcılar eğer ki kalabalık ailelere mensup değillerse bu tek katlı prefabrik ev planları örnekleri onlar için oldukça ideal.

1) 40 m² Tek Katlı Prefabrik Ev Planı

40m2 tek katlı prefabrik ev planı

40 metrekare tek katlı evlerimiz; 1+1, salon ila mutfağın bir arada bulunduğu ve verandası olan evlerimiz arasındadır. Ortalama olarak 2 – 3 kişinin mesken edinebileceği bu ev çeşitlerinde; yatak odası ile salonun arasında 4 metrekarelik bir banyo bulunur. Temel yapı özellikleri arasında; PVC pencereler, çelik dış kapı, PVC balkon kapısı, 280 cm tavan yüksekliği vardır.

2) 49 m² Tek Katlı Prefabrik Ev Planı

49 metrekare tek katlı prefabrik ev planı

Prefabrik ev planları örnekleri derlememizi yine tek katlı, ancak biraz daha büyük bir başka evle devam ediyoruz. Baştan söylemem gerekirse 49 metrekare tek katlı evlerimiz 2+1’dir. Açık ve manzaralı bir yere inşa ettirecekseniz ferah bir terası vardır. 12 ve 8 metrekarelik iki ayrı yatak odasının arasında, 4 metrekare bir banyosu vardır.

3) 84 m² Tek Katlı Prefabrik Ev Planı

84 metrekare tek katlı prefabrik ev planı

84 metrekarelik tek katlı evimiz ile daha ferah fezah bir plan örneğine geçiyoruz. 14 metrekarelik verandası, 15 ve 12 metrekarelik iki ayrı yatak odası ve genişçe salonuyla bu ev tipimiz de 3’er 4’er kişilik aile ya da gruplarına rahatça ikamet edebilecekleri bir evdir. Planda da gördüğünüz üzere geniş ve evin diğer bölümlerinden ayrı mutfağıyla da birçok kullanıcının dikkatini çeken bir evdir.

4) 96  Tek Katlı Prefabrik Ev Planı

96 metrekare tek katlı prefabrik ev planı

Prefabrik ev planları örnekleri listemize birkaç tek katlı evlerimizden de örnek verip dublekslere geçeceğiz. Bu evimiz 3+1 olup oldukça geniş ve kalabalık ailelere de hitap edici özelliklere sahiptir. 19, 18 ve 10 metrekarelik 3 ayrı yatak odası ile geniş bir aileye rahatlıkla ev sahipliği yapabilir.

Verandası ve 10 metrekareye sahip ayrı mutfağı ile oldukça kullanışlı olan bu ev tipimizin birkaç genel özelliğini sıralarsak; çelik dış kapıya, PVC pencere ve balkon kapısın sahiptir.

5) 123 m² Tek Katlı Prefabrik Ev Planı

123 metrekare tek katlı prefabrik ev planı

Bir diğer 3+1, geniş ev tiplerimizden biridir. 3 büyük yatak odası, yerleşim şekline göre geniş ailelerin de ilgisini çekecek bir şekilde tasarlanmıştır. Verandası, hemen yanı sıra duran 17 metrekarelik mutfağı, verandanın arka kısmındaki uzunlamasına salonuyla bu ev tipimiz de geniş yerleşimlere oldukça müsaittir.

6) 166  Tek Katlı Prefabrik Ev Planı

166 metrekare tek katlı prefabrik ev planı

Prefabrik ev planları örnekleri arasındaki en büyük tek katlı evimiz ile tek katlıları bitirebiliriz. Hemen söyleyelim; bu ev tipi 4+1’dir. Evin tüm bölümleri oldukça geniştir. 19 – 20 metrekarelik verandaya, sırasıyla 20, 15 ve 12 metrekarelik yatak odaları, 40 metrekareye yakın salonuyla tamamen bir kalabalık aile tipinin ihtiyaçlarını cevap verir niteliktedir.

Dubleks Prefabrik Ev Planları Örnekleri

1) 82 m² Dubleks Prefabrik Ev Planı

82 metrekare çift katlı prefabrik ev planı

Dubleks prefabrik evlerin en küçüğü ile başlayabiliriz. 2 ayrı yatak odası ve banyosunun olduğu üst katının yanı sıra, zemin katında ise salon, mutfak ve veranda vardır. Evin temel yapı özellikleri, diğer hemen tüm evlerde de görebileceğiniz gibi; PVC pencere ve balkon kapısı, çelik dış kapısı ve 280 cm tavan yüksekliğidir.

2) 100 m² Dubleks Prefabrik Ev Planı

100 metrekare çift katlı prefabrik ev planı

Zemin katında 20 metrekarelik geniş bir salonu, verandası ve tuvaleti vardır. Üst katında ise 15 metrekarelik iki ayrı yatak odası, balkonu ve banyosu vardır. Çelik kapı, PVC gibi yapı özellikleri diğer hemen her ev örneğinde olduğu gibi bu evde de bulunur.

3) 118 m² Dubleks Prefabrik Ev Planı

118 metrekare çift katlı prefabrik ev planı

 

Prefabrik ev planları örnekleri arasında üçüncü dubleks evimizle devam ediyoruz. Diğer dubleks örnekler 2+1 iken bu ev tipimiz 3+1 özelliğe sahiptir. Zemin katında geniş salon, mutfak ve verandası ile, üst katında ise 10, 12, 14 metrekarelik 3 ayrı odası ile bu ev tipimiz oldukça geniştir ve kalabalık ailelerin rahatlıkla mesken edebilecekleri bir yapıdır.

4) 131 m² Dubleks Prefabrik Ev Planı

131 metrekare çift katlı prefabrik ev planı

 

Bir diğer 3+1 dubleks örneğimiz de 131 metrekarelik prefabrik evimizdir. Burada diğer dublekslerden farklı olarak zemin katta da bir yatak odası görüyorsunuz. Bunun yanı sıra mutfağı, salonu ve verandası bulunan evin üst katı ise tamamen 16 ve 22 metrekarelik iki yatak odasına ayrılmış durumda. Tabii ki balkonu ve banyosu ile beraber.

5) 149 m² Dubleks Prefabrik Ev Planı

149 metrekare çift katlı prefabrik ev planı

 

Prefabrik ev planları örnekleri derlememizi 4+1 dubleks evimiz ile sürdürebiliriz. Zemin katında 10 metrekarelik bir yatak odası, 20 metrekarelik genişçe bir verandası ve bir arada bulunan salon ile mutfağının yanı sıra, üst katı ise 10, 15, 15 metrekarelik üç büyük yatak odasına ve büyükçe bir balkona ayrılmıştır.

6) 158 m² Dubleks Prefabrik Ev Planı

158 metrekare çift katlı prefabrik ev planı

 

Listemizin sonuncu örneğini de en büyük dubleks evimizle sonlandırabiliriz. 3+1 oda sayısı, 3 ayrı banyosu ile oldukça büyük olan bu evimizin zemin katında büyük bir veranda, salon ve mutfak bulunmaktadır. 10, 15, 15 metrekarelik üç ayrı yatak odasına ayrılan üst katta ise ayrıca balkon, banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

Evin temel yapı özellikleri yine diğer tüm evlerimizde de bulunan özelliklerdir: elektrik tesisatı sıva altıdır, pencereler ve balkon kapıları PVC kaplıdır, dış kapısı çeliktir, opsiyonel bir çatı kaplamasına sahiptir, dış cephesi ahşaptır, sıhhi tesisatı ise sıva altı şeklinde tasarlanmıştır.

İlham Veren Tasarımlarıyla Prefabrik Ev Planları

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan, yeni yaşam alanları içerisinde mimarileri ile dikkat çeken prefabrik ev planları; modern zamanın izlerini taşıyor. Hem tasarım anlamında hem de sunduğu özellikler ve sağladığı konfor bakımından yenilikçi ve modern duruşa sahipler.

Yaşam alanı olarak tercih edilen prefabrik evler, tek ya da çift katlı olarak ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz iki seçenek sunuyor. Prefabrik ev denilince akla gelen tasarımı tamamen değiştiren ve son dönemde modern çizgide yepyeni tasarımlar sunan prefabrik yapılar, betonarme binalara göre oldukça şık seçeneklere sahip.

Özellikle tasarımlara şıklık kazandıran ahşap desen seçeneği, evin tüm mimarisine estetik bir görünüm kazandırıyor. Prefabrik ev sahibi olma konusunda hala emin değilseniz ve tasarımlarına karşı ön yargılarınız varsa bir araya getirdiğimiz modern çizgideki prefabrik ev planları, bu düşüncelerinizi değiştirecektir. İşte yeni bir yaşam alanı seçerken ilham alacağınız prefabrik ev modelleri:

Modern ve Dikkat Çeken Tasarım

Şık bir bahçe içerisinde inşa edeceğiniz tek katlı ev planınız için modern tasarımı ile dikkat çeken prefabrik evler; maliyeti uygun, konforu yüksek bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Dilediğiniz özellikleri barındırarak konforlu bir evin kapılarını açan aynı zamanda mimari tasarımıyla da içinizi açacak görselliğe sahip bir yaşam alanı için prefabrik ev planlarına mutlaka göz atmalısınız.

bahçe içerisinde bulunan verandalı tek katlı prefabrik ev

Ev tasarımlarının dış cephesine şıklık kazandıran ahşap desen uygulamasının en güzel örneğini sunan prefabrik evler, son zamanlarda mimari açıdan oldukça büyük bir gelişim göstererek kusursuz prefabrik ev planları ortaya çıkarıyor.

Ahşap desen uygulamasının yanı sıra tasarımlar, dikkat çeken farklı mimari yapıları ile modern bir yaşam alanı görünümünü sunuyor. Konforlu iç dizaynı ile kullanışlı olduğu kadar dış cephe görünümüyle de modern bir ev sahibi olmak isteyenler için bu yapılar en güzel seçeneklerden biri oluyor.

Şık ve Gösterişli: İki Katlı Prefabrik Ev

İki katlı bir ev satın almayı planlıyorsanız betonarme binaların oldukça yüksek fiyatlara, kullanımdan dolayı yıpranmış, ferah olmayan bir atmosferde sunduğu yaşam alanı yerine modern mimarisi ve kullanışlı özellikleri ile dikkat çeken prefabrik ev planları, değerlendirilebilir seçeneklerin başında geliyor.

Geniş odaları ve odalar arası geçişleri ferah bir iç mimari planlamaya sahip prefabrik evler, ahşap desen uygulamasıyla şıklığı artırılmış modern çizgideki dış cephe mimarisiyle de bir adım öne geçiyor.

ahşap dış cephesi olan dubleks prefabrik ev modeli

 142 m² Çift Katlı Prefabrik Ev

Öne çıktığı bu özelliklerine, eve ayrılan maliyetin uygunluğu da eklenince fiyatta pahalı kullanım açısından eski betonarme yapılara göre çok daha kârlı bir yatırım olarak dikkat çekiyor.

142 m² Çift Katlı Prefabrik Ev, iki katlı ev konsepti için şık mimarisiyle öne çıkan öneriler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Şık ve gösterişli prefabrik ev planları içerisinde dikkat çeken ahşap desenli dış cephesi, renk seçenekleri ve farklı tasarımı ile bu ev modeli, en ideal seçeneklerden biri oluyor.

Bu ev tasarımı; yeni, modern ve kullanışlı bir ev hayal edenler için prefabrik evlerin algısını yok edecek artı özelliklere sahip.

Yenilikçi ve Çağdaş Stilde: Prefabrik Villa

Günümüzde değişen mimari yaklaşım içerisinde prefabrik ev planları da son derece modern ve yenilikçi çizgiye yönelmeye ve tasarımlarına bu stili yansıtmaya başladı. Klasik ev mimarisi anlayışının dışına çıkılarak sıra dışı, estetik algısının yüksek olduğu tasarımlar; prefabrik ev planları ile hayata geçirilmeye başladı.

lüks tasarım dubleks prefabrik ev

Yenilikçi çizgiyi benimseyen betonarme ev fiyatlarının yüksekliği karşısında aynı özellikleri ve konforu sunan, ayrıca fark yaratan detaylara sahip olmasıyla da bir adım öne geçen prefabrik evler; şık tasarım anlayışını uygun fiyatlara sunuyor.

Bu nedenle hem konforlu bir evde yaşamak isteyen hem de şıklığı ve çağdaş stili yansıtan yeni bir yaşam alanına sahip olmayı tercih edenler, prefabrik yapılar üzerine yoğunlaşıyor.

Villa tasarımları ile modern zamanın izlerini taşıyan prefabrik yapılar, hayal edilen yeni yaşam alanına ulaşmayı kolaylaştırıyor ve gerçeğe dönüştürmenizi sağlıyor.

Prefabrik ev planları hakkında daha fazla öneri ve fikir arıyorsanız ilham alabileceğiniz örneklerin yer aldığı ‘Türkiye’de İlk: Ahşap Desenli Prefabrik Ev Modelleri’ başlıklı blog içeriğimize mutlaka göz atın!

Önceki Yazı Home Ofis Nedir ve Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Yorum Yap

Yorumlarınız Görülmeden Önce Onaylanmalıdır

* Zorunlu Alanlar


YOL TARİFİ