Sıkça Sorulan Sorular

Yapılmış binaları nerede görebiliriz?

İçmeler Mah. Mazhar Sk. No.15-1/11 Tuzla / İSTANBUL / TÜRKİYE TEL: 0216 494 49 49 / 0216 493 07 33 FAX: 0216 392 26 91

Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır?

Sözleşme tarihi itibariyle sözleşme bedelinin %40’ı nakit, geri kalan %60’lık kısmı ise 30 ve 60 günlük 2 eşit taksitle çek veya senet şeklinde tahsil edilir. Daha uzun vadeler için iş ortağımız, Türkiye Finans Bankası’nın prefabrik konutlar için özel olarak sunmuş olduğu prefabrik konut kredisinden kullanabilirsiniz.

Eğer prefabrikevfiyatlari.com web sitesi üzerinden satın almanızı gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki IBAN numarasına havalenizi gerçekleştirebilirsiniz:

TEB Bankası: TR03 0003 2000 2360 0000 0111 03

Not: Ödemeyi lütfen yukarıdaki IBAN no'lu banka hesabımıza yatırınız ve ilgili sipariş numarasını havale dekontunun açıklama kısmına yazınız. Siparişiniz banka havalesi onaylanmadıkça işleme alınmayacaktır.

Eğer prefabrikevfiyatlari.com web sitesi üzerinden nakit satın almanızı gerçekleştirmek istiyorsanız, kapıda ödeme seçeneğini seçerek kapıda nakit ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer prefabrikevfiyatlari.com web sitesi üzerinden kredi kartı ile satın almanızı gerçekleştirmek istiyorsanız, kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneği ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kapıda kredi kartı ile yapılan ödemelerde 100TL ekstra fark alınmaktadır.

Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğiniz boyut ve planlarda yapılabilir.

Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

En fazla kaç katlı yapılabilir?

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir?

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik Binaların ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Binaların yapılması sırasında ruhsat gereklimi?

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz. İstanbul dışı alımlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir)

Aldığımız bina daha sonradan sökülüp başka bir yere kurulabilir mi?

Evet kurulabilir. Sadece söküm takım maliyeti, yeniden boya maliyeti oluşur. Yapılarda istenildiği takdirde tadilat mümkündür.

Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir?

Prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavan kaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cephe boyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, dahildir.

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Zemin betonu ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, halı, fayans vb.) , prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su) , belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.), İstanbul dışı montajlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90 m² prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Katalog gönderebilir misiniz?

Adres ve sabit telefon numaranızı info@villayapi.com adresine iletirseniz, 2 gün içinde gönderebiliriz.

Binaların yapılaması sırasında ruhsat gerekli mi?

Binanın kurulacağı mevki belediyelik yerde ise ruhsat gereklidir.

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Prefabrik konutumun boyasını kendim yapabilir miyim?

Betonarme binalarda olduğu gibi prefabrik binanızı kendinizde çok rahat boyayabilirsiniz.

Prefabrik Ev Alırken En Sık Sorulanlar

Prefabrik yapıları tercih edecek olanlar bu konuda seçecekleri evleri alırken özellikle merak ettikleri konularda bilgi sahibi olmalıdır. Bu nedenle prefabrik ev alırken sık sorulanlar arasında kalitesinden fiyatına, ödeme koşullarına, malzemelerine ve daha pek çok farklı konu üzerinden bilgi alınmak istenir.

Prefabrik evler güvenli midir?

Evet, prefabrik yapılar kullanılan malzemelerin kalitesine göre hem dayanıklı hem de güvenli alan oluşturmaktadır. Daha uzun süre kullanımı sağlanması nedeni ile kurulumu yapılan alanda 40-50 yıl kadar aynı şekilde kullanılmaya devam edilebilir.

Prefabrik evler betonarme evlere göre kullanışlı mıdır?

Betonarme evlere oranla özellikle ısı yalıtımı konusunda daha kaliteli sonuçlar alınmasını sağladığından yaz ve kış aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca daha kısa süre içersinde kurulumu yapıldığında beklemek zorunda kalınmaz.

Yapılar istenildiğinde sökülebilir mi?

Yapıyı istediğinizde kurulumunda olduğu gibi parçalatarak daha kolay kaldırma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca sökülmesi durumunda parçalar yeniden ustası tarafından birleştirilerek ikinci el prefabrik yapılar oluşturulabilir.

Prefabrik yapılar kaç katlı yapılabilir?

Talebinize göre tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilir. Özellikle daha fazla alana yerden tasarruf ederek sahip olmak isteyenler için çift katlı seçenekler kullanılabilir.

kırmızı çatılı, beyaz dış cepheli dubleks prefabrik ev

Prefabrik evlerde ısı ve ses yalıtımı bulunur mu?

Evet, yapılan işlemlerde ısı ve ses yalıtımını sağlamak amacı ile duvarlarda strafor kullanılır. 10 cm kalınlığındaki duvarlar özellikle dışarıdan gelecek ses ve ısıya karşı evlerin daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Boyama işlemleri konusunda seçim yapılabilir?

Yapının tamamlanması ile boyama konusunda istediğiniz seçimi yaparak normal betonarme evlerde olduğu gibi boyama imkanı bulabilirsiniz. İstediğiniz her renkte her alanı yeniden boyayarak bu şekilde farklı zevklere uygun olarak hazırlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Yapının kurulumu için ruhsat gerekli midir?

Bulunacağı alana göre değişse de belediyenin hizmet verdiği alanlarda kurulması durumunda ruhsat gerekli olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak yazılı izinleri almanız daha sonra karşılaşacağınız sorunlar konusunda önlem almış olmanızı sağlayacaktır.

Yapının tamamlanması sürecinde müşteri neler yapmalıdır?

Prefabrik yapılarda özellikle ilk aşama olan zeminin hazırlanması müşteri tarafından yapılması gereken bir noktadır. Bu nedenle betonun dökülmesi, çevrenin düzenlenmesi ve bunun yanı sıra gerekli izinlerin alınması müşterilerin yapması gereken işlemler arasında bulunuyor. Ayrıca zemin ve duvarların seramik, şap veya diğer seçenekler ile hazırlanması gibi fiyata dahil olmayan her konu müşteriye aittir.

Prefabrik evlerin nakliyesi araçlar ile yapılabilir?

Özellik istenmesi durumunda tır, kamyon, uçak veya gemi gibi taşıma seçenekleri ile taşınabilir. Malzemeler bu yolla istenilen her alana rahatlıkla götürülebilir.

Prefabrik evlerde yeni fiyat seçenekleri nelerdir?

Bu konuda fazla bilgiye sahip olmak isteyen müşterilerimiz firmamız ile yapacakları görüşmeler sayesinde güncel fiyat listemiz hakkında bilgi sahibi olabilirler. Fiyat seçeneklerimiz yapıların içeriklerine göre değiştiğinden bu durumda mutlaka firmamız ile detaylı görüşme yapılması daha doğru bilgiler alınmasını sağlayacaktır.

Prefabrik yapılar hangi mevsimde kullanım için uygundur?

Bu yapılar her türlü işlem yapılması sayesinde dört mevsim kullanıma uygundur. Bu sayede sadece yazlık olarak değil aynı zamanda kışlık olarak da kullanımı yaygındır. Isı yalıtımı yapılması ve yapının dayanıklı olması bu şekilde kullanımına imkan sağlamaktadır.


YOL TARİFİ