Prefabrik Evlerde Bilinmesi Gerekenler

Prefabrik Evlerde Bilinmesi Gerekenler

Prefabrik yapıları kullanacak olanlar bu konuda ilk olarak yeterli bir araştırma yapmaları gerekir. Bu durumda özellikle yapıların nasıl hazırlandığı ve hangi malzemelerin kullanıldığı bilinmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Prefabrik evlerde bilinmesi gerekenler için merak ettiğiniz her ayrıntıyı firmamızdan kolayca öğrenebilirsiniz. Prefabrik evlerde kullanılan malzemeler hakkında bilgi almak isteyenler için şu şekilde açıklama yapabiliriz. Yapıların dış cephesinde Amerikan siding kaplama kullanılmaktadır. Kaplamanın alt kısmı 9 mm olarak ayarlanmış kalınlıktaki OSB ile kaplıdır. Yapıların duvarları ve tavanları alçıpan ile kaplanır. Duvarların özellikle ısıyı muhafaza edebilmesi için içerisinde strafor bulunan 8 cm’lik izolasyonu bulunur. Bu sese yazın sıcak havadan ve kışında soğuk havadan korunacak şekilde hazırlanmıştır. Bu yönü ile her zaman kullanım için uygun seçenekler olan prefabrik yapılar kullanılan malzemenin kalitesine göre daha verimli kullanım imkanı sağlamaktadır. Camlar PVC ısınma ile hazırlanır ve bu sayede dışarıdan gelecek havanın içeri girmesini engeller. Temizlemesi kolay ve kaliteli olduğundan daha etkili olmaktadır.

iki katlı, verandalı prefabrik evin yansıması

Prefabrik evlerde bilinmesi gerekenler aynı zamanda nasıl sonuçlar alacağınız konusunda da bilgi almanızı sağlamaktadır. Yapıların çatı kısmı shingledir ve bu sayede olası doğa olaylarına karşı oldukça dayanıklıdır. Her yapının elektrik ve su tesisatı kullanıma hazır olacak şekilde teslim edilir. Alt kısma yanı zemine dökülen beton ile yapının bağlantısını sağlamak için dübeller ile vidalama işlemi yapılır. Bu şekilde bağlanan yapı beton üzerine kurulur. Dayanıklı ve sağlam olmasını sağlayan kiriş ve kolon sistemleri çelik lama kullanılarak bağlanır. Bu yönü ile 40-50 yıl kadar dayanan yapılar uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır. Özellikle şiddetli rüzgarlara dayanıklı olması sayesinde yapı rüzgar alan alanlar üzerine de kurulabilir. Yapının şekline göre farklılık gösteren işlemler uygulansa da kullanılan malzemeler için birinci sınıf seçimler yapılmaktadır. Yaşam alanı olarak kullanılan yapıların duvarları boyamaya uygun olduğundan gerekli olması halinde farklı renklere boyanarak da kullanılabilir. Yapılara daha sonra istenilmesi durumunda ekleme yapılması da özellikle küçük evlerin daha sonrasında genişletilmesine imkan sağlamaktadır. Bu yönü ile bütçesine göre seçim yapmak isteyenlerin önce küçük ve sonrasında büyüterek geniş kullanım elde edebilecekleri yapılara sahip olma imkanı bulunmaktadır. Prefabrik yapılarda ısı yalıtımı ile betonarme yapılara göre daha az ısı kaybı olduğundan her mevsim kullanılabilir.

Yeni ev alacak olanlar için prefabrik evlerde bilinmesi gerekenler konusunda firmamız ile yapacağınız görüşmeler sayesinde daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Yaptığımız çalışmalar konusunda ayrıntılı olarak vereceğimiz bilgilerimiz sayesinde merak ettiğiniz her konuya dar daha fazla bilgiye sahip olarak doğru seçimler ile karar verebilirsiniz. Yapılar özellikle deprem bölgelerinde kullanılacak gibi bir düşünce bulunsa da bu yapılar her alanda kullanıma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bu sayede her mevsim istenilen her alanda daha kullanışlı ve dayanıklı olarak kullanılabilir. Yapıların daha kaliteli malzemeler ile ve usta işçilik ile hazırlanması yapılan işin daha uzun süre kalıcı olmasına yardımı olduğundan alanında profesyonel hizmet veren firmalar ile çalışma yapılması gerekir. Bu konuda firmamız gelişen sistemleri ile her zaman daha verimli sonuçlar alınması için uzman ekibi ile çalışanlarını sürdürmektedir. Taleplerinizi bizlere iletmeniz durumunda istediğiniz gibi sonuçlar almanız ve içinize sinecek bir yapıya sahip olmanız için çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Prefabrik yapılar bizim işimiz olduğu için bu alanda her daim daha etkili çözümler ve birinci sınıf malzeme ile müşterilerimize istedikleri sonuçları almaları konusunda yardımcı olmaktayız.

Önceki Yazı Home Ofis Nedir ve Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Yorum Yap

Yorumlarınız Görülmeden Önce Onaylanmalıdır

* Zorunlu Alanlar


YOL TARİFİ